Bardzo popularne ostatnim czasem stały się pożyczki społecznościowe lecz nie do końca wiemy co to są te pożyczki typu social lending ? Otóż w krajach Europy zachodniej takie pożyczki działają już kilkanaście lat lecz u nas pojawiły się na przełomie 2008/2009 roku . W Polsce popularną nazwę social lending zastąpiono popularną już nazwą pożyczki społecznościowe. Jest to nic innego jak pożyczanie sobie pieniędzy między osobami prywatnymi bez ingerencji banków czy parabanków. Najczęściej odbywa się to przez strony internetowe.

Osoby chcące udzielić pożyczki społecznościowej ogłaszają się na takich stronach oferując je pożyczkobiorcom. Kontrahenci sami określają warunki takiej pożyczki nie mają tu nic do gadania banki czy inne instytucje. Jest to umowa między dwoma osobami. Pożyczkodawca często traktuje taką pożyczkę jako doskonałą inwestycje swojego kapitału.

Zyski z takiej pożyczki to nawet 20 % czyli zdecydowanie lepsze niż z jakiejś lokaty w banku. Banki już bacznie obserwują rynek pożyczek Social Lending oraz rynek chwilówek traktując je jako potencjalne zagrożenie dla ich zysków. Jeśli jesteś pożyczkodawcą to nie możesz zapomnieć o odprowadzeniu podatku od dochodu. Pamiętajmy o dokładnym zapoznaniu się z prawem jakie obowiązuje w naszym kraju.

Niektórzy mogą także inwestować w taki pożyczki: www.wiedzainfo.pl/opinia-mintos/