Biuro Informacji Kredytowej to podmiot współpracujący z instytucjami sektora bankowego działającymi w Polsce. Udziela on bankom, SKOK-om oraz innym firmom z sektora pożyczkowego informacji o historii kredytowej osoby starającej się o pomoc finansową. Jeśli ktoś miał w przeszłości problemy ze spłatą zobowiązania, bank może odmówić udzielenia kolejnej pożyczki lub kredytu. Czy osoba posiadająca złą historię kredytową może mimo wszystko otrzymać pomoc finansową?

Jest to możliwe. Wystarczy skorzystać z usług podmiotów, dla których wcześniejsze problemy ze spłatą zadłużenia nie są przeszkodą w przyznaniu pomocy finansowej. Pożyczka bez BIK może okazać się świetnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. W procesie jej przyznawania wymaga się od klienta minimum formalności. Bardzo często możemy ją zaciągnąć przez internet, bez wychodzenia z domu. Pożyczka bez BIK jest udzielana przez instytucje pozabankowe, tzw. parabanki. Może ją otrzymać nawet osoba bezrobotna.

Przed zaciągnięciem pożyczki należy dokładnie przeanalizować jej koszt, na który składa się prowizja, oprocentowanie oraz formuła obliczania rat. Dla firmy udzielającej nam wsparcia, ważne będzie przede wszystkim terminowe spłacanie rat zobowiązania, dlatego należy wcześniej przemyśleć, czy będziemy w stanie oddawać dług bez zwłoki.